Connect with us

Belföld

Budapest is csatlakozott a CALP programhoz

Budapest önkormányzata, a DK és a Tisza Párt támogatásával, csatlakozott a CALP (Children’s Active Local Participation) nevű nemzetközi programhoz. A program célja a gyermekek bevonása a helyi döntéshozatalba.

A program keretében eszköztárat és szakpolitikai ajánlásokat dolgoznak ki a gyermekek helyi ügyekbe való bevonásának elősegítésére. A civil szervezetek szerepe a résztvevő gyermekek kiválasztása és képzésük az önkormányzati döntéshozatal megismerésére.

A Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány szerepe

A Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány, a CALP program konzorciumi partnere, LMBTQ+ témájú programokat is szervez. Az alapítvány támogatói között szerepel a Soros-alapítványok, a Flamand Nagykövetség és az Európai Bizottság is. Az alapítvány korábban együttműködött a Háttér Társasággal iskolákban, és az ENSZ-nek is készített jelentést. (Megjegyzés: A cikk az alapítvány tevékenységét tárgyilagosan ismerteti, de nem értékeli azt.)

A kormánypárti álláspont

A kormánypárti képviselők aggályukat fejezték ki a Hintalovon Alapítvány részvétele miatt, mivel az alapítvány tevékenysége érintkezik az LMBTQ+ témákkal. Aggályként fogalmazták meg, hogy ez a program ellentmondhat-e a gyermekvédelmi törvénynek. Szepesfalvy Anna fideszes képviselő a gyermekdemokrácia fontosságát hangsúlyozta, és felvetette a külsős szereplők önkényes beavatkozásának veszélyét a helyi döntéshozatalba. Janó-Veilandics Franciska fővárosi képviselő pedig kifejtette, aggódik amiatt, hogy a program mögé bújva LMBTQ+ és genderpropagandát terjeszthetnek a gyerekeknek. (Megjegyzés: Ezek a megállapítások szubjektív vélemények.)

Az ellenzéki álláspont

A DK és a Tisza Párt támogatta Budapest csatlakozását a programhoz. (Megjegyzés: A cikk nem részletezi az ellenzéki képviselők indokait.)

Elemzés

A cikk a CALP programról és Budapest csatlakozásáról ad információt, kiemelve a kormánypárti és ellenzéki véleményeket. A cikkben szereplő állítások nagy része ellenőrizhető tényeken alapul (pl. az alapítvány támogatói, korábbi tevékenysége). Azonban a kormánypárti képviselők megállapításai nagyrészt vélemények, melyek nem feltétlenül tükrözik az objektív valóságot. A cikk nem ad végleges konklúziót, de rávilágít a különböző nézőpontokra. A magyar közéletre gyakorolt hatás a program végrehajtásától függ, valamint attól, hogy a kormánypárti aggályok beigazolódnak-e, vagy sem. A vita felveti a gyermekjogok, a demokrácia tanításának, valamint az LMBTQ+ témák oktatásának kérdését.

(Forrás: magyarjelen.hu)
(Kép: Pexels.com)

Advertisement