A Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara (DUIHK) konjunktúrafelméréséből kiderült, hogy a német vállalatok, köztük a Volkswagen is, aggódó hangulatban vannak a jelenlegi gazdasági helyzet miatt. A vállalatok többsége a gyenge keresletet és a növekvő munkaerőköltségeket jelölte meg fő aggályaként.
A Volkswagen esetében az aggodalom különösen szembetűnő. A vállalat tömeges elbocsátásokat hajtott végre, és a járműgyártás és az alkatrészgyártás telephelyeinek bezárását is fontolgatta. A munkavállalók fizetéscsökkentésre voltak hajlandók, hogy megmenthessék munkahelyüket, mégis megszünteti a cég a munkahelymegőrző programot.
A Volkswagen egyébként már évek óta magas költségekkel küzd, és a gyenge új megrendelések tovább rontották a helyzetet. A cég lejtmenetét a 2015-ös dízelbotrány indította el, amikor kiderült, hogy a vállalat meghamisította a károsanyag-kibocsátásra vonatkozó adatokat. A manipuláció miatt kiszabott bírság és a botrány okozta negatív reputáció tovább súlyosbítja a cég helyzetét. A Volkswagen, bár nehéz időszakon megy át, jelenleg is működőképes, de a jövője bizonytalan.
(Forrás: pestisracok.hu)
(A kép forrása: Pexels.com)