A kormány döntése értelmében új zene- és táncszínház jön létre Budapesten, az egykori Erkel Színház épületében. A cél a magyar zene- és táncművészet népszerűsítése. A színház üzemeltető társaságát 30 millió forintból hozzák létre, és a szükséges műszaki és egyéb ingóságokat átadják a társaságnak.

Az új társulat vezetői Szente Vajk színész-rendező és Cseke Péter, a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház jelenlegi vezetője lesznek. A színház 2025. január elsején kezdi meg működését. A kormány az új színház üzemeltetésére a következő évekre a következő összegeket különítette el: 2025-re 3,5 milliárd, 2026-ra 3 milliárd, 2027-re pedig 2,5 milliárd forintot. Az Opera is kap 2 milliárd forint kárpótlást.
(Forrás: telex.hu)

(A kép forrása: Erkel Színház/Facebook)