Elon Musk cége, a SpaceX a múlt hónapban sikeres tesztrepülést hajtott végre, amely során egy rakétahajtóművet indítottak el a Starship űrhajó űrbe juttatására. A hajtómű utána visszatért és simán leszállt két mechanikus karra, ezzel utat nyitva az újrahasználható rakétahajtóművek felé, amelyek lehetővé teszik a gyorsabb, ismétlődő űrutazásokat.
A Starship kedden délután indult helyi idő szerint, a vállalat az eseményről élő videót tett közzé az X-en, bemutatva a rakéta indításának előkészületeit. A mai repülési teszt célja a hajó és a hajtómű képességeinek bővítése, és közelebb hozza az egész rendszer újrahasznosíthatóságának megvalósítását.
A célok közé tartozik, hogy a hajtómű ismét visszatérjen az indítóhelyre, begyújtsanak egy Starship Raptor hajtóművet az űrben, valamint hőpajzs-kísérleteket és újrabelépési manővereket teszteljenek a hajó visszatéréséhez és süllyedéséhez az Indiai-óceán felett.
Fotó: Edvin Richardson: https://www.pexels.com/hu-hu/foto/796206/