Az Erdélyt északkeletről délnyugatra átszelő, gyalogosan, lóháton vagy kerékpárral bejárható, 1400 kilométeres Via Transilvanica turistaútvonal kiépítői bejelentették, hogy ismét megnyílt az útvonal Parajdot érintő szakasza.
A Hargita megyei önkormányzat tájékoztatása szerint ötállomásos koncertsorozatot szerveznek szeptemberben és októberben a székelyföldi Sóvidéken, neves magyar és román zenekarok részvételével.