A magyar női kézilabda-válogatott magabiztos győzelemmel nyitotta meg a világbajnokságot a svédek ellen. A találkozóra hatalmas érdeklődés volt, a jegyek már hetekkel korábban elfogytak. A csapat már az első perctől kezdve magabiztosan játszott, és gyorsan kialakította az előnyt. Klujber Katrin remek formában kezdett, és három góljával már az ötödik percben 3-1-es előnyre juttatta a magyarokat.

A magyarok az első negyedóra végére 8-5-re növelték az előnyüket, és a második félidőre sem lankadt a tempó. A csapat támadásban és védekezésben is remekül teljesített, és a végén 32-25-ra győzött. A magyarok következő ellenfele Macedónia lesz, a csoport első helye szinte biztosan megvan, de a csapat ennél többet szeretne elérni. A középdöntőben négy újabb nemzet jön, de a magyarok magabiztos játékkal bármelyiket le tudják győzni, még a franciákat is.
(Forrás: telex.hu)

Fotó: Laura Rieusset: https://www.pexels.com/hu-hu/foto/nok-sport-labda-gomb-25048028/