A napokban Niedermüller Péter VII. kerületi polgármester portréját ábrázoló, a lakossági parkolási engedélyek áremelkedését megtámadó szórólapokkal lepték el az Erzsébetvárosban parkoló autók ablaktörlőit. Az akció célját azonban megkérdőjelezte a 444 egyik olvasója, aki szerint a tiltakozáson túl, a Fidesz adathalászati módszerének is kifinomultabb formáját rejti magában.
A kerületben lakók korábban éves 2200 forintos regisztrációs díj ellenében parkolhattak első járművükkel, ami lényegében ingyenes volt. A kerületvezetés ezt az összeget most 38 ezer forintra emelte, amire a szórólap szerint a www.nemkellautosbuntetoado.hu oldalon lehet az aláírásukkal tiltakozni. A felületen azonban a név, az életkor, a lakcím, a telefonszám és az email-cím megadása is szükséges, és csak az adatkezelési nyilatkozat linkjére kattintva derül ki, hogy az adatok a Fidesz-Magyar Polgári Szövetség adatbázisába kerülnek.
(Forrás: telex.hu)
(A kép forrása: Pexels.com)