Bulvár
Ingatlancsere Tihanyban: Mészáros Lőrinc eladott egy telket Csányi Sándor fiának
Mészáros Lőrinc és családja eladta egyik tihanyi ingatlanát Csányi Sándor OTP-vezér egyik fiának. Az adásvételi szerződés szerint a vevő egymillió-ötszázezer euróért, akkori átszámítás szerint 606 675 000 forintért vásárolta meg az ingatlant.
A több mint kétezer négyzetméteres terület gyümölcsös és gazdasági épületként van bejegyezve. Azonban a Tihanyban található számos hasonló besorolású terület esetében utólag derült ki, hogy nyaralók épültek rajtuk. Az ingatlan nem csak Mészáros Lőrinc tulajdonában volt, hanem két lánya is közreműködött a birtoklásban.
A vevői nyilatkozatokból kiderül, hogy Csányi fia „földművesnek minősülő magyar állampolgárként” veszi meg az ingatlant. Csányi 2017-től tagja a Nemzeti Agrárgazdasági Kamarának (NAK), és nem gyakran szerepel a hírekben. Legutóbb OTP-részvények vásárlása miatt írtak róla.
(A kép forrása: Facebook)
Belföld
Fideszes képviselő kritikát fogalmazott meg a szivárványos templomkivilágítási javaslattal kapcsolatban
OkosHír: Szepesfalvy Anna, a Fidesz-KDNP fővárosi képviselője a közösségi médiában bírálta Barabás Richárd, a Párbeszéd-Zöldek politikusának módosító indítványát, amely az Újlaki Sarlós Boldogasszony Plébánia szivárványszínű díszkivilágítását javasolta.
Barabás Richárd szerint a Fidesz eredetileg támogatta a templom felvételét a kivilágítandó épületek közé. A Magyar Nemzet cikke szerint Karácsony Gergely főpolgármester párttársa azzal indokolta a javaslatot, hogy a szivárvány a Biblia egyik jelképe, amely Isten és az emberiség közötti szövetséget jelképezi, és a templom szivárványszínű kivilágítása nem politikai gesztus, hanem az evangéliumi üzenet teológiailag is helyes kifejeződése.
Szepesfalvy Anna kérdéseket fogalmazott meg a javaslattal kapcsolatban, és felszólította Karácsony Gergelyt, hogy vonják vissza a javaslatot. Azt írta, hogy egy keresztény országban egy választott vezető és testület sem vehet nevére egy ilyen javaslatot.
Tiszta.AI elemzés: Az eredeti cikk értékelése
- Az eredeti cikk milyen nyelvi eszközökkel próbált hatni az olvasóra? Az eredeti cikk érzelmileg túlfűtött nyelvezetet használt, például „lábbal tiporják”, „megalázzák”, „kereszténység jelképeinek szándékos összemocskolása és alázása”, „kereszténység meggyalázásáról szóló javaslat”, ami negatív érzelmeket válthat ki az olvasókból. A cikkben feltételezések szerepeltek tényként bemutatva, például a „szivárvány- és gendermozgalom” és a „senki által nem támogatott Párbeszéd” szervezetekkel kapcsolatos vélemények.
- Voltak-e benne következtetésként tálalt feltételezések? Igen, a cikkben szereplő kijelentések, mint például a szivárványos kivilágítás szándékos provokációként való értelmezése, feltételezéseken alapulnak, és nem feltétlenül tükrözik a valóságot.
- A cikkben tett állítások megfelelnek-e a valóságnak? A cikkben szereplő állítások egy része, mint például a politikusok nyilatkozatai és a javaslat tartalma, valósnak tekinthetők, amennyiben azok a hivatkozott forrásokban is megtalálhatók. Azonban az értelmezések és vélemények szubjektívek.
- Milyen konklúzióra lehet következtetni a cikkben leírtakból? A cikkből az a konklúzió vonható le, hogy a szivárványos templomkivilágítási javaslat politikai vitát váltott ki, és eltérő vélemények vannak a kezdeményezés céljáról és jelentéséről.
- Milyen hatással lehet ez az esemény a magyar közéletre? Az esemény tovább polarizálhatja a magyar közéletet, különösen a vallási és ideológiai kérdésekben. A vita ráirányíthatja a figyelmet a különböző értékrendek közötti feszültségekre és a politikai kommunikáció stílusára.
(Kép: Facebook/Szepesfalvy Anna)
Bulvár
Orbán Viktor elindította a zebra-hadműveletet
Orbán Viktor miniszterelnök hétfői Facebook-bejegyzésében váratlanul reagált a napok óta zajló „zebraügyre”. A bejegyzés egy, a Fővárosi Állat- és Növénykertnek címzett levelet tartalmazott, amelyben a kormányfő egy zebra örökbefogadását kezdeményezi. A poszt mindössze ennyit fűzött hozzá: „Indul a zebra-hadművelet!”
Az ügy előzménye, hogy Magyar Péter, a Tisza Párt vezetője szombati posztjában több állítást is megfogalmazott Orbán Viktor családjának hatvanpusztai birtokával kapcsolatban. Egyebek mellett azt állította, hogy a területen zebrákat tartanak, utalva egy „házi szafarira”.
A Kormányzati Tájékoztatási Központ még aznap reagált, kijelentve, hogy a felvetés „viccnek is rossz”. Ugyanakkor nem részletezték, hogy pontosan mely állításokat cáfolják, illetve mire alapozzák álláspontjukat.
A zebraügy előzményeihez tartozik, hogy korábban a Gulyáságyú Média egy Hatvanpusztához közeli telephelyen készített felvételeket zebrákról, amelyek egy Mészáros Lőrinchez köthető cég területén legeltek.
Magyar Péter szombaton és vasárnap is újabb bejegyzésben reagált a kormányzati kommunikációra, tovább feszegetve a birtokkal és a zebrákkal kapcsolatos kérdéseket, miközben a kormányfő és családja vagyoni helyzetét is érintette.
A kormány részéről egyelőre nem érkezett további hivatalos állásfoglalás az ügyben.
-
Belföld3 napja
Magyar Péter kihívta egyéniben Orbán Viktort
-
Hírek2 napja
Vízirendőrök élesztették újra Szabó Bálintot a Dunában
-
Hírek3 napja
MNB: Változatlan maradt az alapkamat Varga Mihály elnöksége alatt
-
Hírek2 napja
EU-s jelentés: Drogmaradványok a szennyvízben, Budapest a ketaminfogyasztás élén
-
Gazdaság3 napja
Márciusban csökkent az amerikai fogyasztói bizalom
-
Technológia és Tudomány3 napja
Az MVM 10 MW-os energiatárolót épít Sopronkövesd-Nagylózs térségében
-
Belföld2 napja
Toroczkai László a mezőgazdaság fontosságáról beszélt Tatabányán
-
Külföld3 napja
Szlovákiában országos rendkívüli helyzet a száj- és körömfájás miatt