Belföld
Csere az Origo élén
Gábor László távozott az Origo felelős szerkesztői posztjáról, helyét Leitner Attila vette át. A változásról az Origo alkalmazottai csütörtök délután értesültek, a két vezető együtt jelentette be a változást.
Gábor László 2017 óta vezette a lapot, melynek címlapján egyaránt megtalálható volt a szoftpornó és a kormánypropaganda. Az Origo Gábor László vezetése alatt számos helyreigazítási pert vesztett, többek között egy olyan cikk miatt is, amely egy kómás lány fotójával illusztrálta a „migráns-bűnözés” problémáját.
Gábor László a vezetéssel kapcsolatban azt nyilatkozta, hogy nem tudja, ki írta a cikket, és ki döntött a megjelenéséről.
Leitner Attila korábban a Habony-féle Lokál főszerkesztője volt, majd a közmédia híradóján dolgozott.
A vezetőváltásról Gábor László új pozíciójára vonatkozó információ még nem áll rendelkezésre.
(Kép forrása: ORIGO/Facebook)
Tetszett a cikkünk?
Az Okoshír 2024 novemberében azzal a céllal indult, hogy egy új, tiszta hangot képviseljen a magyar médiában.
A három alapító a kezdetektől fogva, főállás mellett, önerőből készíti a tartalmakat.
Mégis, az Okoshír rengeteg interjút, beszámolót és hírt szállít az olvasóknak.
Ahhoz, hogy még több emberhez eljuthassunk, és magasabb minőségben még több interjút készíthessünk, kérjük, támogass minket!
👉 Támogasd az Okoshírt itt!
Belföld
Pósfai Gábor belügyminiszter több vezetőt is leváltott
Bárdos Szabolcs 2020 októbere óta töltötte be az Alkotmányvédelmi Hivatal főigazgatói tisztségét. Hivatali források megerősítették a vezető felmentését, amelyet a kormányzati struktúrákban zajló átalakítások előztek meg. A változás nem elszigetelt eset, hiszen több polgári titkosszolgálatnál is vezetőváltás történt.
Széles körű személyi változások a biztonsági szektorban
Az elmúlt időszakban a biztonsági és rendvédelmi szervek több vezetőjét is leváltották. Pósfai Gábor belügyminiszter csütörtökön döntött a Készenléti Rendőrség élén történő váltásról: Tarcsa Csaba helyét Markó Attila István veszi át. A személyi döntések sorozata kiterjed a katasztrófavédelemre és a büntetés-végrehajtásra is, amelyek szintén új vezetést kaptak.
A rendőri vezetésben végrehajtott módosítások részeként Mecser Tamás váltotta Balogh Jánost az országos rendőrfőkapitányi pozícióban. A hétfőn hivatalossá vált döntés mellett a budapesti rendőrfőkapitány személye is megváltozott. Az érintett szervek vezetőinek leváltása egybeesik azokkal a kormányzati törekvésekkel, amelyek az elmúlt hetekben több, korábban kinevezett vezetőt is érintettek.
Tiszta.AI Manipuláció Elemzés
A cikk célja a közvélemény tájékoztatása a rendvédelmi és titkosszolgálati vezetők tömeges cseréjéről. A narratíva egy strukturált, szervezett leváltási hullám képét festi le.
A szerző „sorozatról” és „folyamatról” beszél, ami a véletlenszerű eseményeket egy tudatos, központilag irányított átszervezési folyamatként keretezi. A „rengeteg” jelző használata az eredeti szövegben (bár itt semlegesítve lett) a változások mértékének hangsúlyozására szolgált.
A cikk nem tér ki a leváltások szakmai indokaira, és nem tesz említést arról, hogy az ilyen mértékű vezetői cserék milyen hatással lehetnek a nemzetbiztonsági protokollokra. A források megnevezése („hivatali forrás”) korlátozott, ami a kormányzati kommunikáció átláthatóságának hiányára utal.
(Kép: Pósfai Gábor/Facebook)
🖤
Tetszett a cikkünk?
Napi 33 Ft-tal segítheted, hogy függetlenek maradjunk!
👉 Támogasd az Okoshírt itt!
Belföld
A Tisza.kormány kivezeti a pedagógusképzést és a pedagógus-továbbképzést a Nemzeti Közszolgálati Egyetemről.
Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter közösségi oldalán jelentette be a felsőoktatási képzési struktúra módosítását. A kormány döntése értelmében a pedagógusképzés kikerül az intézmény kínálatából. A tárcavezető közlése szerint a folyamat felmenő rendszerben zajlik majd, ezzel biztosítva, hogy a már beiratkozott hallgatók a megszokott körülmények között szerezhessenek diplomát.
A miniszter a lépést azzal indokolta, hogy a jelenlegi képzési forma nem felel meg a szakmai elvárásoknak. Az átalakítás nem csupán az alapképzést érinti, hanem megszünteti a pedagógus-továbbképzések eddigi rendszerét is az egyetemen. Lannert Judit a korábbi gyakorlatot monopóliumként jellemezte, amellyel a kormányzati döntéshozók szerint indokolt volt szakítani a hatékonyabb oktatásszervezés érdekében. A bejelentés egy szélesebb körű oktatáspolitikai folyamat része, amely során a Tisza-kormány az intézményi keretek újragondolását tűzte ki célul. A változtatások érintik a közintézmények szellemi környezetét is, összhangban a kormányzati törekvésekkel, amelyek az oktatási szektor adminisztratív és tartalmi átalakítására irányulnak. A kormány egyelőre nem közölt részleteket arról, hogy az érintett hallgatói létszámot milyen más intézményekbe tervezik integrálni a jövőben.
Tiszta.AI Manipuláció Elemzés
A cikk célja a Tisza-kormány oktatási intézkedéseinek bemutatása, miközben a szöveg a „monopólium” kifejezés használatával a kormányzati döntést legitimáló, piactisztító retorikát erősíti.
A forrásszöveg „monopóliumot élvez” kifejezése egyértelműen negatív keretezést ad a korábbi gyakorlatnak, míg a „kivezeti” kifejezés semlegesebb, adminisztratív folyamatra utal.
A cikk kizárólag a miniszteri bejelentésre támaszkodik, nem szólaltat meg ellenzéki szakértőket, az egyetem képviselőit vagy az érintett hallgatói szervezeteket.
Nem derül ki, hogy a képzések megszüntetése milyen hatással lesz a pedagógushiányra, illetve milyen alternatív intézményi struktúrák jönnek létre a Nemzeti Közszolgálati Egyetem helyett.
(Forrás: demokrata.hu)
Kép: Lannert Judit/Facebook
🖤
Tetszett a cikkünk?
Napi 33 Ft-tal segítheted, hogy függetlenek maradjunk!
👉 Támogasd az Okoshírt itt!
-
Közélet-Politika3 napjaA volt megafonos Szűcs Gábor egyszerre 9 helyről is kapott fizetést a vagyonnyilatkozata alapján
-
Közélet-Politika3 napjaMagyar Péter: Megvan a titkos kormányhatározat a Vitnyédre tervezett menekülttáborról, kedves Pócs János!
-
Közélet-Politika23 órájaFolytatódik a NAV nyomozása Rogán Antal találmányának ügyében
-
Közélet-Politika2 napjaTöbb mint hatvan bejelentést kezelt a Fidesz Védvonala az elmúlt két hétben
-
Közélet-Politika3 napjaÁtalakítja szervezeti struktúráját a Fidesz a júniusi tisztújításon
-
Közélet-Politika2 napjaSzabó Bence: Szeretném újra hivatásosként szolgálni a hazámat!
-
Közélet-Politika2 napjaMagyar Péter: Büszke vagyok, hogy ilyen gyorsan sikerült felállnia az új kormánynak, máris sok szimbolikus lépést tettünk!
-
Közélet-Politika2 napjaMilliárdokat különített el a TISZA kormány kórházi klímákra
