Az evangélikus egyház új elnök-püspöke## Szemerei János, a Nyugati (Dunántúli) Egyházkerület püspöke lett. A kétnapos zsinaton megválasztották az országos elnökséget is. Az országos felügyelői tisztségre negyedik alkalommal Prőhle Gergelyt választották. Az elnök-püspök helyettese Kondor Péter, a Déli Egyházkerület püspöke, az országos felügyelő helyettese Mészáros Tamás, a Nyugati (Dunántúli) Egyházkerület felügyelője lett.
Az elnök-püspöki tisztségről Fabiny Tamás, az Északi Egyházkerület püspöke köszönt le. Fabiny 2017 novembere óta vezette az evangélikus egyházat, idén februárban elérte a nyugdíjkorhatárt, ezért nem vállalta a jelölést az újabb ciklusra.
(A kép forrása: Facebook)