A minisztérium tájékoztatása szerint a jövőben súlyosabb büntetésre számíthatnak azok a sofőrök, akik a tehergépjárműveik tengelysúlyát a mérőrendszerrel megpróbálják befolyásolni. A továbbfejlesztett rendszer objektív módon szankcionálja a járművek üzembentartóit, ha az automatikus mérést szándékosan kikerülik, vagy akadályozzák.

A súlyosan megengedett össztömeget meghaladó tehergépjárművek üzembentartóira a szabálysértés mértékétől függően 65 000 és 650 000 forint közötti bírság szabható ki. A legmagasabb, 650 000 forintos bírságra a csalók számíthatnak.

A tengelysúlymérő rendszer az úthálózat folyamatos ellenőrzésével teszi lehetővé a túlsúlyos járművek kiszűrését, ami a közlekedésbiztonság mellett a piacvédelmi és a környezetvédelmi szempontokat is szolgálja. A túlsúlyos járművek az utak romlásához, az útburkolati hibák kialakulásához is jelentősen hozzájárulnak.
(Forrás: portfolio.hu)

Fotó: Mike Bird: https://www.pexels.com/hu-hu/foto/192364/