Az Országgyűlés hamarosan elfogadja azt a tervezetet, amelynek célja, hogy az államtitkárság az adókeretből nagyobb arányt fordíthasson aktív életmóddal kapcsolatos fejlesztésekre. Az intézkedés célja, hogy Magyarország a legélhetőbb európai országok közé tartozzon az évtized végére.

Az egyik fontos változás a munkáltatók által adható SZÉP-kártya program módosítása. A felajánlható összeg 450 ezer forintról 570 ezerre nő, és a kártyán új, kifejezetten aktív életmóddal kapcsolatos szolgáltatásokra felhasználható zseb is nyílik.

Az Aktív Magyarok Program keretében 3 milliárd forintot költ a kormány sportinfrastruktúrára, így települések és szervezetek újra pályázhatnak futókörök, bringaparkok és görparkok építési támogatására. A korábbi 50%-os állami támogatás részarányát általánosan 60%-ra, míg hátrányos helyzetű települések esetében akár 80%-ra növelik.

Újra lehet pályázni jégpályák és sípályák építési támogatására is, az itt elérhető összeg 25 millió forintra nő. A támogatási program új területeket is érint, a tervek között szerepel az öttusa új sportágának, az OCR lehetőségeinek bővítése, egy budapesti fedett skate- és bringapark építése, valamint pingpongtermek kialakításának támogatása. Megduplázzák a fogyatékkal élők sporteszközeinek támogatását is: a jövőben 400 millió forintot osztanak szét a területen. 2025-ben iskolai mászófal-építési pályázat is indul, melynek részleteit hamarosan ismerteti az államtitkárság.

(Forrás: portfolio.hu)

Fotó: Tirachard Kumtanom: https://www.pexels.com/hu-hu/foto/347134/