A Miniszterelnökség bejelentése szerint Nacsa Lőrinc politikus veszi át a nemzetpolitikáért felelős államtitkári posztot Potápi Árpád János halálát követően. Feladata a határon túli magyarok képviselete és a nemzeti összetartozás erősítése lesz.
Nacsa Lőrinc hosszú évek óta aktív szereplője a magyar közéletnek. 2009 óta tagja az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetségnek, ahol többek között munkacsoport-vezetőként és elnökként is dolgozott. 2017 óta a KDNP ügyvezető elnökségének tagja, 2018 óta pedig országgyűlési képviselő. Emellett a KDNP frakciójának szóvivője, a külügyi és a népjóléti bizottság tagja, és 2022 óta a frakcióvezető-helyettese is.
Az elmúlt évben miniszteri biztosként a Nemzeti Vallásturizmus Intézkedési Terv megvalósításáért is felelős volt.
„Kedves Árpád, kérlek segíts onnan fentről is!”
– írta Nacsa Lőrinc közösségi oldalán, köszönve a megtisztelő felkérést.
(A kép forrása: Pexels.com, Pixabay)