OkosHír: Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő a 24.hu-nak adott interjújában beszélt politikai terveiről, jelezve, hogy amennyiben nem szerez mandátumot Zuglóban a következő választáson, visszavonul a politikai életből. Az interjú szerda reggel jelent meg.

Hadházy az interjú elején kifejtette, hogy a 2022-es parlamenti bojkottra vonatkozó döntése nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, és a Momentum Mozgalom képviselőit sem sikerült meggyőznie erről a lépésről. Eredményként értékelte azonban, hogy állítása szerint „vannak még olyan országos lapok, amelyeket érdekel, hogy mit mondok”. A képviselő szerint ezzel a lépéssel vállalta a négymilliárd forintra becsült fizetéskiesést és a vele járó lejáratókampányokat is. Hozzátette, véleménye szerint az ellenzéki pártok hozzájárulnak a szerinte nem legitim parlament működéséhez.

A Tisza Párttal való viszony

A beszélgetés során szóba került Hadházy és a Tisza Párt kapcsolata. Hadházy szerint a Tisza Párt elfogadja a jelenlegi „játékszabályokat”, azzal az ígérettel, hogy jobbak lesznek, mint a Fidesz. A képviselő úgy véli, ha a Tisza Párt elfogadja a status quót, akkor a választás előtti hónapokban felesleges erről vitatkozni. Hadházy állítása szerint az új párt „többször kifejezte, hogy engem el akar takarítani”. Ezt problémásnak tartja, különösen azért, mert saját állítása szerint a saját oldalán felmerült problémák miatt is felemelte a szavát.

Az interjúban felidézték, hogy Hadházy nyilvánosságra hozta a Diákhitel Központ Magyar Péter vezetése alatt született szerződéseit. Hadházy szerint ezzel valójában jót tett Magyar Péternek, mivel így a téma „nem a kampányhajrában jött fel a propagandától”. A képviselő elmondta, hogy meghívta Magyar Pétert a következő hatvanpusztai bejárásra, de még nem kapott választ. Hadházy kijelentette, hogy partnerség hiányában is elindul Zuglóban, vállalva a következményeket.

Politikai jövő és ellenőrző szerep

Hadházy Ákos az interjúban megerősítette, hogy amennyiben a zuglói választóktól nem kap felhatalmazást, visszavonul a politikától. Megválasztása esetén egy Tisza-kormány idején is folytatná az ügyek feltárását, bár kezdetben szerinte több fideszes ügy lenne. Indoklása szerint „azt senki sem hiheti, hogy egy új kormány oldalán nem lesznek éhes emberek”, ezért is szükséges egy új kormányzat ellenőrzése.

A hatvanpusztai birtok ügye

A miniszterelnök apjának tulajdonában álló, átépített hatvanpusztai birtokról Hadházy azt mondta, az csak „a jéghegy csúcsa”, és „csak töredéke annak a vagyonnak, ami az Orbán család hatókörébe került az elmúlt évtizedek során”. Hadházy szerint a kormányzat már nem Orbán Győző mezőgazdasági üzemeként, hanem „műemlékvédelmi áldozathozatalként” mutatja be a birtokot, annak ellenére, hogy az ottani épületeket szinte teljesen lebontották és újjáépítették. Hadházy becslése szerint a birtok kiépítése mintegy 20 milliárd forintba kerülhetett. Megemlítette, hogy az építkezés fővállalkozója Mészáros Lőrinc cége volt, ami Hadházy szerint kérdéseket vet fel.

A képviselő elmondta, hogy a rendőrség visszadobta a műemlék épületek lebontása miatt tett feljelentését, ami ellen panasszal élt. Hozzátette, hogy az építési hatósághoz már benyújtott egy közérdekű bejelentést, valamint az építészi kamarához is eljuttatott egy beadványt.

Tiszta.AI elemzés: Az eredeti cikk értékelése

(Forrás: telex.hu)

Kép: Hadházy Ákos – Fb reels-video képernyőkép