OkosHír: A Fővárosi Ítélőtábla másodfokú, jogerős döntésében elutasította a Fővárosi Önkormányzat azonnali jogvédelmi kérelmét, és megállapította, hogy a főváros korábban megalapozatlanul kapott jogvédelmet. Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter kedden közzétette, hogy a Fővárosi Ítélőtábla hétfőn érkezett másodfokú döntése szerint az azonnali jogvédelem vizsgálata során az állított sérelemnek ténylegesen fenn kell állnia, nem lehet hipotetikus. A miniszter megítélése szerint a főváros eddig csak időhúzásra és hangulatkeltésre törekedett.

Kiss Ambrus, a Főpolgármesteri Hivatal főigazgatója hétfőn arról tájékoztatott, hogy a pécsi bíróság másodfokon eltörölte a Fővárosi Törvényszék által decemberben elrendelt azonnali jogvédelmet. Ennek következtében a Magyar Államkincstárnak lehetősége nyílik a tavalyi szolidaritási hozzájárulás utolsó, 4,5 milliárd forintos részletének inkasszálására.

A főigazgató álláspontja szerint a szolidaritási hozzájárulás májusi 10 milliárdos, valamint a júniusi, júliusi és augusztusi 6-6-6 milliárdos részletét az államkincstár csak abban az esetben vonhatja le visszamenőleg, ha az ezekre vonatkozó azonnali jogvédelmet is törli másodfokon a bíróság.

Továbbá, a Fővárosi Törvényszék által májusban a fővárosnak elrendelt jogvédelem augusztus végén lejárt. Kiss Ambrus értékelése szerint ez azt jelenti, hogy a szeptemberben esedékes 6 milliárd forintos szolidaritási hozzájárulás is levonhatóvá válik a hónap végén. A bíróság korábban azt is elrendelte, hogy a Magyar Államkincstár fizesse vissza kamataival együtt a főváros számlájáról korábban inkasszált 10,2 milliárd forintot.

Tiszta.AI elemzés: Az eredeti cikk értékelése

(Forrás: telex.hu)
Kép: Szakáts Réka/Okoshír